Apel o bezpieczne wykonywanie oprysków

W związku z trwającym sezonem wykonywania oprysków Wójt Gminy Pabianice apeluje do rolników o zachowanie szczególnej ostrożności podczas stosowania środków ochrony roślin.
Przypominamy, że zabiegi należy wykonywać w sposób bezpieczny, z uwzględnieniem aktualnych warunków pogodowych oraz zaleceń zawartych w etykietach stosowanych preparatów. Szczególną uwagę należy zwrócić na to, aby nie dochodziło do znoszenia cieczy roboczej na sąsiednie gospodarstwa, uprawy, posesje, pasieki oraz inne tereny nieobjęte zabiegiem.
Zgodnie z art. 35 ustawy o środkach ochrony roślin, środki te należy stosować w sposób niestwarzający zagrożenia dla ludzi, zwierząt i środowiska oraz zapobiegający znoszeniu cieczy roboczej poza obszar wykonywanego zabiegu.
Apelujemy o rozwagę, odpowiedzialność oraz poszanowanie sąsiednich gospodarstw podczas prowadzonych prac polowych.