Debata wokół projektu „Rozporządzenia UE Parlamentu Europejskiego i Rady w sprawie ochrony budżetu Unii w przypadku uogólnionych braków w zakresie praworządności w państwach członkowskich”

Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce oraz Urząd Miasta Łodzi serdecznie zapraszają na debatę wokół projektu „Rozporządzenia UE Parlamentu Europejskiego i Rady w sprawie ochrony budżetu Unii w przypadku uogólnionych braków w zakresie praworządności w państwach członkowskich”. Celem rozporządzenia jest zagwarantowanie przestrzegania jednej z fundamentalnych zasad Unii Europejskiej – zasady praworządności. Równocześnie projekt budzi zrozumiały niepokój beneficjentów unijnej polityki spójności, szczególnie w Polsce – państwie członkowskim Unii Europejskiej, będącym jej największym odbiorcą. Celem spotkania jest nie tylko przedstawienie projektowanego rozporządzenia, ale również poznanie przez Komisję Europejską opinii przedstawicieli polskich samorządów w tej sprawie.

Szczegóły tutaj
Rejestracja uczestników tutaj

Accessibility Toolbar