Informacja w sprawie szczepień przeciwko COVID-19


Wójt Gminy Pabianice informuje o przystąpieniu do realizacji „Narodowego Programu Szczepień Przeciwko COVID-19”, który będzie realizowany w Gminnym Ośrodku Zdrowia w Petrykozach 21, 95-200 Pabianice.

Harmonogram rejestracji

Na konkretny termin szczepienia mogą zarejestrować się:
• od 15 stycznia 2021 r. osoby, które skończyły 80 lat
• od 22 stycznia 2021 r. osoby, które skończyły 70 lat

Szczepienia dla tych osób rozpoczną się 25 stycznia 2021 r.o starcie rejestracji dla kolejnych grup będziemy informować na bieżąco.

Jak się będzie można zarejestrować?

 1. Zadzwoń na całodobową i bezpłatną infolinię – 989
  Możesz to zrobić sam lub może Cię zapisać ktoś bliski z rodziny. Do zapisu wystarczy numer PESEL oraz numer telefonu komórkowego. Na podany numer otrzymasz SMS z potwierdzeniem umówienia wizyty na szczepienie. W ten sposób możesz zarejestrować swoich dziadków lub rodziców. Wystarczy, że rozpocznie się etap szczepień i będziesz miał numer PESEL bliskiej osoby.
  Podczas rejestracji wybierzesz dokładny termin oraz miejsce szczepienia. Następnie otrzymasz SMS z potwierdzeniem umówienia wizyty na szczepienie.
 2. Zarejestruj się elektronicznie poprzez e-Rejestrację dostępną na pacjent.gov.pl
  System zaproponuje Ci pięć dostępnych terminów w punktach szczepień, które znajdują się blisko Twojego adresu. Jeśli żaden z proponowanych terminów nie będzie Ci pasował albo będziesz chciał zaszczepić się w innym punkcie, w innym mieście – będzie taka możliwość. Wystarczy, że skorzystasz z dostępnej wyszukiwarki i wskażesz dogodną dla Ciebie datę i lokalizację.
  Zaraz po dokonaniu rezerwacji, otrzymasz powiadomienie SMS, a następnie ponownie przypomnimy Ci o szczepieniu dzień przed planowanym terminem.
  Jeśli chcesz skorzystać z tego sposobu rejestracji, musisz posiadać Profil Zaufany. Jeżeli go nie masz, skontaktuj się z infolinią NFZ 989, bezpośrednio z wybranym punktem szczepień lub skorzystaj ze wsparcia swojej przychodni.
 3. Skontaktuj się z wybranym punktem szczepień
  Jeżeli chcesz zaszczepić się w konkretnym punkcie szczepień – skontaktuj się z nim.
  Gminny Ośrodek Zdrowia w Petrykozach 21, 95-200 Pabianice
  tel. 42 215 50 15, 42 211 08 98

  W wybranym przez Ciebie punkcie szczepień nie znalazłeś dogodnego terminu? Zadzwoń na infolinię NFZ pod numer 989. Konsultanci pomogą Ci znaleźć inny punkt szczepień niedaleko Ciebie z terminem, który Ci odpowiada.
  Wójt Gminy Pabianice informuje również o możliwości zgłoszenia przez mieszkańców naszej Gminy problemów z transportem osób mających trudności w samodzielnym dotarciu do punktów szczepień przeciwko wirusowi SARS-CoV-2.
  Nr tel. 42 213 96 60 wew. 0 – zgłoszenie przynajmniej 2 dni przed wyznaczonym terminem szczepienia.
  godz.: 9.00 – 17.00 poniedziałek
  godz.: 7.15 – 15.15 wtorek – piątek

Accessibility Toolbar