Komunikat Wójta Gminy

W związku z kolejnymi zarażeniami koronawirusem powodującym COVID – 19, Wójt Gminy Pabianice podjął decyzję o bezterminowym odwołaniu wszystkich zaplanowanych imprez, wydarzeń kulturalnych i sportowych realizowanych przez jednostki Gminy Pabianice. Odwołane zostały również wszelkie dodatkowe wydarzenia szkolne takie jak wyjazdy do kin, teatrów, spotkania, akademie i apele szkolne.

Apelujemy do Państwa o zachowanie spokoju i wszelkich zalecanych środków ostrożności. Bądźmy jednak przygotowani na znaczący wzrost zachorowań w ciągu najbliższych dni. 

Jesteśmy w ciągłym kontakcie ze służbami sanitarno – epidemiologicznymi,  stale śledzimy rozwój wydarzeń a o dalszych krokach podejmowanych przez samorząd będę informował Państwa na bieżąco. 

Prosimy o stosowanie się do zaleceń służb medycznych, sanitarnych a także władz rządowych i samorządowych. Tylko wspólne, odpowiedzialne  działanie może wpłynąć na opanowanie wzrostu zachorowań. 

Zarządzenie Nr 31/2020 Wójta Gminy Pabianice z dnia 11-03-2020 w sprawie wprowadzenia prewencyjnych zasad, związanych ze stwierdzonymi przypadkami COVID-19 na terenie Rzeczyspolitej Polskiej, obowiązujących na terenie Gminy Pabianice
 

Jeśli w ciągu ostatnich 14 dni byłeś w miejscu gdzie występuje KORONAWIRUS i zaobserwowałeś u siebie objawy, takie jak:

GORĄCZKA, KASZEL, DUSZNOŚCI I PROBLEMY Z ODDYCHANIEM,  

bezzwłocznie powiadom telefonicznie Stację Sanitarno-epidemiologiczną w Pabianicach Tel. 42 215 27 76

lub w przypadku nasilonych objawów zadzwoń pod numer alarmowy 112 lub zgłoś się bezpośrednio do oddziału zakaźnego – najbliższy odział: Wojewódzki Specjalistyczny Szpital im. Dr Wł. Biegańskiego, Łódź-Bałuty, ul. Kniaziewicza 1/5, Tel. 887 877 690

Ważne strony internetowe:

www.gov.pl/web/koronawirus

gis.gov.pl/kategoria/aktualnosci/

Accessibility Toolbar