Lipa Sława z Porszewic w konkursie na Drzewo Roku

Do końca czerwca trwa głosowanie w konkursie organizowanym przez Klub Gaja – DRZEWO ROKU 2023 w POLSCE.

W finale tego konkursu znalazło się 16 drzew, w tym jedno z województwa łódzkiego: Lipa SŁAWA z Porszewickiego Lasu, zgłoszona przez Stowarzyszenie Protest Porszewice. To drzewo i znajdująca się przy nim zabytkowa willa „Lipy” to świadkowie powstania i rozwoju na pocz. XX wieku pięknego porszewickiego parku wiejskiego i jego imponującej, jak na owe czasy, zabudowy. Wbrew przeciwnościom marzymy o przywróceniu chociaż części tej świetności.

Prosimy więc Państwa o głosy na SŁAWĘ na stronie konkursu www.drzeworoku.pl

Wykorzystując ciepłą pogodę serdecznie zapraszamy też do spacerów, wycieczek rowerowych, nordic walkingu i podziwiania porszewickiej finalistki

Więcej na temat Uroczyska Porszewice, parku wiejskiego i lipy SŁAWY znajdziecie Państwo na profilu FB Stowarzyszenia Protest Porszewice.

Współrzędne lokalizacyjne Lipy SŁAWY: 51.715820,19.298280

Accessibility Toolbar