Szkoła Podstawowa w Pawlikowicach w gronie zwycięzców konkursu ekologicznego.

Jesienią uczniowie Szkoły Podstawowej w Pawlikowicach wzięli udział w konkursie ekologicznym firmy EKOPHONE pod hasłem „Oddaj zużyty telefon komórkowy – odbierz nowy aparat fotograficzny”. Przez kilka miesięcy uczniowie przynosili zużyte telefony (bez baterii). W rezultacie okazało się, że ważyły one 12,5 kg.

Celem konkursu było kształtowanie wśród uczniów postaw proekologicznych, dbałości o środowisko naturalne. W styczniu organizator konkursu wyłonił 8 zwycięzców – szkół z całej Polski, które wykazały się największą aktywnością i uzyskały najlepsze rezultaty przeliczając ilość zebranych telefonów w kg do ilości uczniów. Wśród nich również znalazła się Szkoła Podstawowa w Pawlikowicach. Jako nagrodę otrzymaliśmy markowy fotograficzny aparat cyfrowy. Koordynatorem konkursu była pani Katarzyna Pawicka – opiekun Samorządu Uczniowskiego.

aparat

Accessibility Toolbar