Za bilet autobusowy płacimy… komórką

Pasażerowie autobusów linii 260, 261, 262 i 265 oraz całej pabianickiej komunikacji miejskiej od 1 marca mogą kupić bilet przy pomocy telefonu komórkowego. Pierwszy bilet do 4 zł dostaniemy w systemie SkyCash gratis. SkyCash to ogromne udogodnienie dla pasażerów. Bilety można kupować w każdym miejscu, niezależnie od pory dnia, bez konieczności szukania kiosku i drobnych.

O zaletach systemu przekonali się już pasażerowie m.in. w Łodzi, Wrocławiu, Warszawie, Lublinie i Bydgoszczy. W pabianickich autobusach dostępne są wszystkie rodzaje biletów, a więc jednorazowe, 24-godzinne oraz okresowe (zarówno jednostrefowe, jak i dwustrefowe).

Pabianicka komunikacja jako jedna z niewielu w Polsce umożliwia zakup migawki bez wychodzenia z domu przy pomocy systemu płatności mobilnych. Z nowej funkcjonalności ucieszą się zwłaszcza pasażerowie, którym nie po drodze do Punktów Sprzedaży Biletów.

Żeby móc kupować bilety za pomocą SkyCash, wystarczy pobrać i zainstalować na komórce bezpłatną aplikację. Można to zrobić wpisując w przeglądarce telefonu adres m.skycash.com albo wysyłając pusty SMS na numer 510 510 205 (opłata zgodna z cennikiem operatora). Kolejne kroki to rejestracja w systemie i zasilenie konta SkyCash środkami pieniężnymi. Sama procedura zakupu biletów przez komórkę jest bardzo intuicyjna i zajmuje średnio od kilku do kilkunastu sekund. Wystarczy uruchomić aplikację SkyCash, wybrać rodzaj biletu i potwierdzić zamiar jego skasowania indywidualnym kodem PIN. Podczas kontroli należy natomiast wejść do zakładki „Kontrola biletów” i okazać kontrolerowi ekran komórki z zakupionym biletem. Szczegółowe informacje o działaniu nowego systemu można znaleźć na stronie internetowej www.komunikacjapabianice.pl.

– Elektroniczną portmonetkę SkyCash doładowujemy standardowym przelewem bankowym lub korzystając z funkcji przelewu natychmiastowego na www.skycash.com – podkreśla Dariusz Mazurkiewicz, dyrektor zarządzający SkyCash Poland S.A. – Do systemu można też podłączyć kartę Visa lub MasterCard, dzięki czemu zasilanie jest natychmiastowe i odbywa się bezpośrednio z telefonu, bez konieczności przelewania środków z banku – dodaje Mazurkiewicz.

Intuicyjnym systemem SkyCash możemy płacić także w tramwajach linii 41 oraz w całej łódzkiej komunikacji miejskiej. Wówczas jako miasto usługi należy wybrać Łódź, a nie jak w przypadku pabianickich autobusów – Pabianice.
Użytkownicy SkyCash mają też dostęp do wielu innych funkcjonalności, np. doładowania telefonów na kartę, dostęp do setek rabatów oferowanych przez sklepy z całej Polski, zakup biletów w Multikinie.

BILET W KOMÓRCE – ZALETY:

  • szybkość i prostota – zakup biletu jest bardzo intuicyjny
  • cała aglomeracja w jednym systemie – komunikacja miejska Pabianic, Łodzi i Zgierza oraz płatne parkowanie w Pabianicach i Łodzi
  • cena biletów jak w kiosku
  • nie ma już konieczności kupowania droższego biletu u kierowcy
  • nieograniczona dostępność: zakup migawki bez wychodzenia z domu
  • możliwość zakupu kilku biletów, np. dla znajomych lub dzieci

Informacja Graficzna przedstawiająca zasady działania systemu

Informacja przygotowana przez Urząd Miejski w Pabianicach

Accessibility Toolbar