Zapraszamy na wystawę

W dniach 7 – 8 marzec 2015 r. będziemy gościć w naszej gminie objazdową wystawę EKSPERYMENTUJ z Centrum Nauki Kopernik.

Oznacza to, że nie trzeba jechać w tym celu do Warszawy, wystarczy natomiast:

  • zarejestrować się w godz. 7.00 – 15.00 pod numerem telefonu 668 374 148 lub osobiście w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Pabianicach, Torowa 21, pokój 22 lub drogą e-mailową: gops@pabianice.gmina.pl

Podczas rejestracji należy podać:

  • imię i nazwisko każdej osoby na którą dokonywana jest rezerwacja,
  • nr telefonu lub e-mail osoby do kontaktu (jedna osoba z rodziny) w celu przypomnienia o zbliżającej się Wystawie oraz weryfikacji rezerwacji,
  • określić dzień i pełną godzinę na którą rezerwowany jest wstęp. (7 – 8 marca 2015 r. godz. 10.00, 11.00, 12.00, 13.00, 14.00, 15.00 )

Informujemy, iż ilość miejsc jest ograniczona i została określona w umowie z Centrum Nauki Kopernik na 70 osób na godzinę.

Wystawa „Eksperymentuj” jest propozycją Centrum Nauki Kopernik skierowaną do publiczności w każdym wieku, dzieci, młodzieży, a w szczególności rodzin z dziećmi, dając możliwość przeżycia wspólnej naukowej przygody. Samodzielnie przeprowadzane doświadczenia i eksperymenty w naturalny sposób pobudzają ciekawość świata, dogłębnie wyjaśniają zjawiska naukowe oraz pobudzają wyobraźnię. Wystawa „ Eksperymentuj” jest doskonałą formą spędzenia wolnego czasu łączącą zabawę z aktywnym przyswajaniem wiedzy z zakresu fizyki, biologii i matematyki. Każdy znajdzie tu coś dla siebie.

Podczas dwóch dni wystawowych zostanie udostępnionych 15 interaktywnych eksponatów z różnych dziedzin wiedzy m.in. biologii, fizyki i matematyki. Własnoręcznie przeprowadzone eksperymenty pozwalają m.in. sprawdzić jak szybko reagujesz na bodźce świetlne i dźwiękowe, ocenić koordynację wzrokowo-ruchową oraz przetestować swoją pamięć. Miłośnicy kinematografii będą mogli sprawdzić jak powstaje film a zwolennicy łamigłówek zmierzą się z zadaniami polegającymi m.in. na układaniu określonych kształtów z rozsypanych elementów.

Wystawa została stworzona przez specjalistów z Centrum Nauki Kopernik przy wsparciu ekspertów naukowych.

Zapraszamy mieszkańców gminy Pabianice bez względu na wiek!

Na temat wystawy informacja pod linkiem:
www.kopernik.org.pl/oferta-komercyjna/wystawa-eksperymentuj/

Wystawa Centrum Nauki Kopernik - plakat

Accessibility Toolbar