Zmiana tras linii 260, 262 i 265

W związku z kolejnymi etapami realizacji projektu”Łódzki Tramwaj Metropolitalny: etap Pabianice – Ksawerów”, od 5 lipca zmianie ulegną trasy linii autobusowych 260, 262 i 265. Powyższe jest związane z zamknięciem dla ruchu ul. Zamkowej w Pabianicach na odcinku od ul. Kilińskiego do ul. Żeromskiego.

Linia 260 – z Waltera-Jankego bez zmian do ul. Kilińskiego, dalej objazdem ulicami: św. Jana, Partyzancką, Lutomierską do Zamkowej i następnie stałą trasą. Godziny odjazdów z Górki Pabianickiej zostają opóźnione o 2 minuty.

Linia 262 – z Waltera-Jankego bez zmian do ul. Kilińskiego, dalej objazdem ulicami: św. Jana, Partyzancką, Lutomierską do Zamkowej i następnie stałą trasą. Analogiczna zmiana trasy obowiązuje w przeciwnym kierunku. Nastąpi korekta godzin odjazdów z Waltera-Jankego i Kudrowic zgodnie z załącznikiem.

Linia 265 w dni powszednie – kursy realizowane do Dworca PKP zostaną skierowane odpowiednio do: Sikorskiego, Piłsudskiego lub zajezdni MZK – zgodnie z załączonym rozkładem jazdy. Kursy z Pawlikowic w dni powszednie zostaną przesunięte z 11:38 na 11:33 oraz z 14:43 na 14:45.Linia 265 w niedziele i święta – z Pawlikowic bez zmian do ul. Kilińskiego, dalej objazdem ulicami: św. Jana, Partyzancką, Lutomierskiej do Zamkowej i następnie stałą trasą. Analogiczna zmiana trasy obowiązuje w przeciwnym kierunku.

Ponadto, informujemy, że zawieszony zostanie przystanek autobusowy Zamkowa / Kilińskiego. Busy do Konstantynowa Łódzkiego (ES-KA-ESStanisław Szczesio) oraz do Konina (Kasz Bus) zostaną przekierowane na przystanek Zamkowa / Okulickiego.

W załącznikach przekazujemy rozkłady jazdy linii 260, 262 i 265 ważne od 5 lipca 2021.

265 – Sikorskiego

265 – Piłsudskiego

265 – Pawlikowice

265 – Kilińskiego SDH

265 – Dworzec PKP

262 – Waltera-Jankego – pętla

262 – Kudrowice

260 – Waltera-Jankego – pętla

260 – Górka Pabianicka

Accessibility Toolbar